%100 GERİDÖNÜŞTÜRÜLEBİLEN MALZEME KULLANIYORUZ

&

artık materyallerimizi geri dönüştürüyor ve üretime sürecine katıyoruz

ANA HAMMADDE

PP NONWOVEN & PP-WOVEN

Pusula Basım ürettiği tüm çantalarda doğa dostu geri dönüştürülebilen malzeme olan PP nonwoven ve PP-woven kumaş kullanmakta ve bu kumaşların üretim fazlalıklarını da yine kendi içinde geri dönüştürüp üretimde tekrar kullanarak sürdürülebilirlik ilkesine sadık kalmaktadır. Kullanılan kumaşlar polipropilen hammaddesine sahip olup sadece dokuma özellikleri farklıdır ve tüm ürünler insan sağlığına dost, antibakteriyel, nefes alabilen ve 100% geri dönüştürülebilen malzemelerdir.

Tüm üretim hattında pp nonwoven ve pp-woven kullanılmaktadır. Her iki materyalinde ham maddesi polipropilendir. PP-woven, liflerin birbirine 90 derece ile hizzalanmış levhalar halinde dokunmasıyla oluşur. Nonwoven’ da ise bu lifler ısı ile birbirine preslenir ve dokunmamıştır. Her iki malzeme de son derece dayanıklıdır fakat PP-woven biraz daha fazla mukavemete sahiptir.

Hem pp nonwoven, hem pp-woven’dan üretilen çantalar, kullanım sonrası geri dönüşüm sürecine sokularak tekrar pp nonwoven ve pp-woven üretilebilir. Ayrıca bunun yanında yine kullanım sonrası malzemeler geri dönüşüm süreci sonrasında başka sektörlerde hammadde olarak kullanılabilirler.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.